24 Канал пише з посиланням на виступ Володимира Зеленського, що вирішальні моменти будуть у 2025 році. Також президент заявив, що на цьому етапі війни вирішується, хто дотисне.
Володимир Зеленський заявив, що План стійкості ще деталізують за участі громадського суспільства, бізнесу, культурного середовища, експертів.
План стійкості президента складається з 10 пунктів:
Володимир Зеленський заявив, що план буде з додатками у грудні 2024 року.
Джерело: 06274.com.ua
]]>Як повідомляє РБК-Україна з посиланням на поінформоване джерело в Силах оборони, українські війська вдарили по військовому об'єкту в районі міста Карачев у Брянській області. Ціль успішно вражено.
"Справді, вперше використали ATACMS для удару по території РФ. Удар був завданий по об'єкту у Брянській області, він був успішно уражений", - розповіло джерело.
Карачев знаходиться поблизу російського Брянська та на відстані близько 130 км від кордону України. Повідомлялося, що у ніч на 19 листопада 2024 року підрозділи Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, завдали удару по арсеналу Міноборони у Карачеві. Станом на 02.30 цієї ночі зафіксовано 12 вторинних вибухів та детонація в районі цілі.
Джерело: 06274.com.ua
]]>Про це повідомив високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель, його слова цитує дипслужба блоку.
«Ми виконали нашу обіцянку надати Україні мільйон боєприпасів, і до кінця зими підготуємо ще 75 тисяч українських солдатів», – сказав політик.
Боррель додав, що Євросоюз уже надав Україні зброю та техніку на загальну суму 45 млрд євро. Однак, за словами дипломата, цього все одно замало для того, щоб переламати ситуацію на полі бою.
«Ми даємо Україні рівно стільки, щоб утриматися, а іноді й менше, тоді як росія перевела всю свою економіку на військовий лад і розраховує на беззастережну підтримку Північної Кореї та Ірану. Нам потрібно збільшити нашу допомогу та відмовитися від нашої політики нав'язування червоних ліній захисникам України», – наголосив Боррель.
Нагадаємо, план передачі Україні мільйона снарядів був затверджений Євросоюзом навесні минулого року. Спочатку планувалося, що всі боєприпаси будуть передані протягом року, проте навесні 2024-го терміни зрушили через проблеми з логістикою та виробництвом.
Раніше міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що у 2025 році, якщо не запровадити санкції, росія зможе виробляти на 30% більше артилерійських снарядів, ніж країни Євросоюзу.
Джерело: 06274.com.ua
]]>У виданні зазначають, що президент Реджеп Тайїп Ердоган наполягає на відкладенні вступу до Альянсу щонайменше на 10 років.
Він вважає, що дискусії щодо членства України в НАТО лише загострюють ситуацію й ускладнюють можливість домовленостей із президентом росії володимиром путіним. За словами турецького лідера, запропонований план передбачає створення демілітаризованої зони на сході України, де замість українських чи російських військ розгорнуть міжнародні миротворчі сили. Водночас Київ отримає військові гарантії.
Цей підхід, на думку Ердогана, може стати компромісом: задовольнити вимоги росії, забезпечити тимчасове припинення вогню та компенсувати відтермінування членства України в НАТО.
Турецькі чиновники, коментуючи план, зазначили, що Україні буде складно погодитися з такою пропозицією, але це дозволить стабілізувати ситуацію. З іншого боку, ініціатива може отримати підтримку серед країн, які побоюються ескалації конфлікту між НАТО та росією через швидке членство України в Альянсі.
Варто додати, що серед ключових пунктів "Плану перемоги" президента України Володимира Зеленського передбачено не лише вступ до НАТО, але й гарантії безпеки для України на період досягнення цієї мети. Туреччина, однак, намагається відкласти цей процес, пропонуючи своє бачення вирішення конфлікту.
18 листопада у Бразилії розпочався саміт G20, де обговорюватимуть війну в Україні. Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Україна зможе розраховувати на багатьох друзів.
Україна підтвердила участь у саміті G20 у Бразилії, де її позицію буде представлено у всіх важливих обговореннях. Про це раніше повідомив президент володимир зеленський після розмови з канцлером Німеччини Олафом Шольцем. Зеленський наголосив на важливості спільних зусиль для забезпечення стабільного миру та довіри у міжнародних відносинах.
Тим часом російський диктатор путін не братиме участі в саміті через ордер на арешт, виданий Міжнародним кримінальним судом. Замість нього делегацію росії очолить міністр закордонних справ Сергій Лавров.
Джерело: 06274.com.ua
]]>Компанія «Укренерго», яка є оператором української енергосистеми, оприлюднила графік знеструмлень на 19 листопада в Україні.
Про це сказано в повідомленні компанії у Telegram.
Згідно з цією інформацією, у вівторок, 19 листопада, погодинні графіки вимкнення світла діятимуть з 06:00 до 23:00.
Загалом графік знеструмлень на 19 листопада виглядатиме так:
В «Укренерго» нагадали, що причина тимчасового запровадження обмежень — пошкодження енергообʼєктів під час вчорашньої масованої ракетно-дронової атаки РФ.
Про те, яку групу і о котрій годині вимикатимуть можна дізнатися із графіків для кожної області, які публікують на своїх ресурсах обленерго.
Також зазначимо, що ці графіки можуть регулярно змінюватись.
Нагадаємо, під час атаки 17 листопада росіяни спрямували ракети на енергетичну інфраструктуру. Зокрема, знову пошкодили теплоелектростанції. Унаслідок атак Ладижинська ТЕС на Вінниччині зупинила роботу.
Член правління НЕК «Укренерго» Юрій Бойко в етері Громадського радіо повідомив, що відновлення енергосистеми може становити понад два тижні через те, що ракети, якими росіяни обстріляли енергооб’єкти, містили касетні боєприпаси.
Джерело: 06274.com.ua
]]>
«Економічне відновлення України відкриває двері для інвестицій американського бізнесу в майбутнє України та партнерство в обороні, технологіях й інших сферах, що принесе користь обом нашим країнам», – зауважує американська дипломатична установа.
Джерело: 06274.com.ua
]]>«ЄС залишається непохитним у своїй підтримці України. У цей критичний момент Україна продовжує мужньо захищати свій народ від безперервних російських бомбардувань, водночас просуваючи ключові реформи та заходи для відновлення і руху вперед на шляху до ЄС. Це сприяло позитивній оцінці Комісії щодо додаткового платежу в розмірі близько 4,1 мільярда євро, і я вірю, що Рада ЄС швидко ухвалить відповідне рішення», — заявила президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн.
Після оцінки другого звіту України, поданого у жовтні, Єврокомісія підтвердила виконання всіх дев’яти індикаторів Плану Ukraine Facility для отримання другого траншу. Це реформи законодавства у сферах боротьби з корупцією, покращення бізнес-середовища, ринку праці, регіональної політики, енергетичного ринку та захисту довкілля.
«Україна вчергове продемонструвала свою спроможність впроваджувати важливі реформи на шляху до ЄС. Своєчасна і системна підтримка Європейського Союзу дасть нам можливість продовжувати безперервну роботу з відновлення економіки та адаптації законодавства до вимог Євросоюзу. Я вдячна нашим партнерам за довіру та системну підтримку. Зараз же ми зосереджені на досягненні виконання індикаторів четвертого кварталу», — зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Єврокомісія позитивно оцінила виконання Україною дев’яти індикаторів Плану України за третій квартал, спрямованих на:
– Підвищення ефективності у боротьбі з корупцією. Україна збільшила штат Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), а також внесла зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів для підвищення ефективності боротьби з корупцією. Зокрема, було вдосконалено правову базу для укладення угод про визнання винуватості.
– Покращення регуляторного середовища. Україна ухвалила План дій щодо зменшення навантаження на бізнес шляхом перегляду та усунення дублюючих норм, дерегуляції господарської діяльності та цифровізації адміністративних процедур.
– Оновлена Державна стратегія регіонального розвитку на 2021-2027 роки. Її метою є зміцнення соціальної згуртованості та підвищення добробуту і безпеки українців через більш демократичну, децентралізовану та інклюзивну багаторівневу систему управління.
– Новий закон про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення. Цей закон є першим кроком до імплементації відповідного законодавства ЄС та боротьби з промисловим забрудненням.
Після того як Єврокомісія позитивно оцінила виконання Україною дев’яти індикаторів Плану України з реалізації Ukraine Facility за третій квартал 2024 року, звіт передається до Ради ЄС для ухвалення Імплементаційного рішення. І після цього транш у розмірі близько 4,1 млрд євро буде спрямований до державного бюджету України.
Загалом за три квартали 2024 році Україна виконала 25 індикаторів Плану України для Ukraine Facility. До кінця року залишилося виконати 11 індикаторів, звіт про їхнє виконання Україна подасть до Єврокомісії на початку 2025 року.
Джерело: 06274.com.ua
]]>За його словами, зараз Ізраїль вивчає українські новітні військові технології, щоб користуватися ними в майбутньому.
«Ізраїль має вивчати цей досвід, має користуватися цим досвідом, і ми це вже робимо, бо ми зараз теж зіткнулися з тією самою проблемою іранських дронів у нас в Ізраїлі», – заявив Міхаель Бродський.
«Я впевнений, що і зараз, і після війни ці технології будуть дуже корисні для України», – підкреслив посол.
Тим часом, Ізраїль вже передав Україні всі необхідні компоненти для впровадження системи раннього оповіщення, і наразі її запуск перебуває на фінальній стадії.
Джерело: 06274.com.ua
]]>Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на секретаря Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони і розвідки Романа Костенка в коментарі УП.
Нардеп розповів, що профільний Комітет звертався до Міністерства оборони з офіційним запитом щодо напрацювання законопроєкту про визначення порядку та умов звільнення зі служби деяких категорій військових під час воєнного стану.
Днями надійшла відповідь, в якій ідеться, що відповідно до плану МОУ, проєкт буде готовий у визначений парламентом терміном, – до 18 грудня 2024 року,
– зазначив Роман Костенко.
Водночас секретар Комітету сказав, що наразі невідомо, які саме механізми звільнення військовослужбовців зі служби запропонує Міноборони.
Додамо, у липні речник Міноборони в інтерв'ю NV наголосив, що питання демобілізації – дуже комплексне, має вирішуватися узгоджено з Генштабом, військовим керівництвом, Міноборони та всіма структурами, які до цього дотичні.
Дмитро Лазуткін наголосив: "Багато що буде залежати від ситуації на фронті, темпів мобілізації й тих мобілізаційних процесів, які будуть відбуватися в нашій країні. І від західної допомоги".
Джерело: 06274.com.ua
]]>У вівторок, 12 листопада, з-під завалів багатоповерхівки рятувальники дістали тіла трьох загиблих дітей: хлопчиків 10 і 2 років та 2-місячної дівчинки. Місцеве видання «Свої» пише, що діти були з однієї сім’ї, напередодні, 11 листопада, під завалами також знайшли тіло їхньої 32-річної матері. Вижив лише батько.
Рятувальну операцію на місці влучання російської ракети завершили. Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко додав, що на місці майже добу працювали близько 200 рятувальників та поліцейських. Внаслідок атаки пошкоджені 40 житлових будинків.
Пошкоджена багатоповерхівка у Кривому Розі внаслідок атаки 11 листопада
Нагадаємо, вранці понеділка, 11 листопада, російські військові вдарили балістичною ракетою по багатоповерхівці у Кривому Розі Дніпропетровської області. Загалом внаслідок ракетної атаки загинули 4 мешканці та ще 14 отримали поранення.
В Офісі генпрокурора повідомили про початок досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).
На обстріл відреагував президент Володимир Зеленський: «Кривий Ріг. Звичайна п’ятиповерхівка, по якій російські терористи вдарили ракетою [...] Україна потребує зброї для захисту від російського терору та міцнішої підтримки світу для того, щоб дипломатія стала реальною та сильною. Без принципових рішень і сильної підтримки України Росія не матиме мотиву шукати миру, а шукатиме тільки нові мішені».
Джерело: https://zaxid.net/news/
Джерело: 06274.com.ua
]]>За минулу добу Сили оборони знищили 1 950 загарбників, 23 танки, 81 ББМ та 38 артсистеми.
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 12.11.24 орієнтовно склали:
особового складу ‒ близько 712610 (+1950) осіб,
танків ‒ 9276 (+23) од,
бойових броньованих машин ‒ 18847 (+81) од,
артилерійських систем – 20352 (+38) од,
РСЗВ – 1249 (+4) од,
засоби ППО ‒ 996 (+0) од,
літаків – 369 (+0) од,
гелікоптерів – 329 (+0) од,
БПЛА оперативно-тактичного рівня – 18737 (+61),
крилаті ракети ‒ 2636 (+0),
кораблі /катери ‒ 28 (+0) од,
підводні човни - 1 (+0) од,
автомобільної техніки та автоцистерн – 28870 (+68) од,
спеціальна техніка ‒ 3626 (+6)
Дані уточнюються.
Джерело: 06274.com.ua
]]>Про це повідомляє Міністерство юстиції України, передає Укрінформ.
Зазначається, що такі зустрічі є частиною переговорного процесу вступу країни до ЄС, а розділ “Статистика” є завершальним у блоці питань, що входять до Кластеру 1 “Основи процесу вступу до ЄС”, який вважається визначальним впродовж всього процесу переговорів про вступ.
“Статистика є основою для ухвалення обґрунтованих рішень як на національному, так і на міжнародному рівнях. Для України, яка прагне стати повноправною частиною європейської спільноти, розвиток її статистичної системи та її гармонізація з європейськими стандартами є не просто технічним питанням, а кроком до глибшого взаєморозуміння, довіри та стратегічного партнерства з ЄС”, - наголосила головна переговірниця, віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина.
Вона впевнена, що доступ європейської спільноти до достовірних та актуальних даних про Україну дозволить краще оцінити потенціал нашої співпраці та спільного розвитку.
“Ми залишаємось відданими на шляху фундаментальних трансформацій, зміцнення демократії та верховенства права в Україні, очікуємо наступних кроків щодо реалізації рекомендації Єврокомісії щодо відкриття першого кластеру у 2025 році та готові до динамічної роботи для досягнення спільної мети”, – додала урядовиця.
У міністерство зауважили, що під час двосторонньої зустрічі українська делегація презентує стан імплементації законодавства України у сфері офіційної статистики до права ЄС, інституційну структуру та адміністративну спроможність виробників офіційної статистики, майбутні плани щодо гармонізації законодавства у сфері офіційної статистики, а також основні виклики, що стоять на цьому шляху перед національною статистичною системою України.
Делегація представить доповіді щодо статистичного законодавства, інституційної рамки та адміністративної спроможності, якості статистичних даних, інфраструктури та методології, економічної, галузевої, міжгалузевої та демографічної статистики та статистики навколишнього середовища.
Як повідомляв Укрінформ, високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель та єврокомісар з питань сусідства та розширення Олівер Варгеї заявляли, що скринінг законодавства триває успішно, тож якщо Україна виконає всі умови, Комісія очікує на початок переговорів щодо кластерів, починаючи з базових питань, якнайшвидше у 2025 році.
Джерело: 06274.com.ua
]]>Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що 11 листопада розпочала роботу місія МВФ для підготовки шостого перегляду програми співпраці з Україною, передає Хронікерс.
“По маякам станом на зараз у нас все ок, багато навіть заздалегідь зробили. А ось цікаво як наша влада буде пояснювати, що вже 28-мий день податковий закон не підписаний…..який самі ж обіцяли партнерам ще у вересні)”, – сказав він.
Джерело: 06274.com.ua
]]>Це дані Генштабу на 8 листопада.
Також українські військові знищили:
Джерело: 06274.com.ua
]]>«Реалізація програми допоможе зміцнити роботу державних інституцій в умовах війни, надавати ключові державні послуги громадянам у повному обсязі. Реформи у межах проекту спрямовані на покращення ефективності управління публічними інвестиціями та державними фінансами. У разі потреби фінансування може бути збільшене», – заявив він.
На сайті Світового банку зазначається, що фінансування включає 450 млн доларів з трастового фонду ADVANCE Ukraine, що підтримується Японією, і кредит у розмірі 300 млн зі Спеціальної програми Міжнародної асоціації розвитку (МАР) з відновлення України та Молдови.
Джерело: 06274.com.ua
]]>У четвер він розповів, що вже на початку наступного року п’ять-шість авіакомпаній можуть зацікавитися рейсами до України, якщо вдасться забезпечити необхідні умови страхування.
Головне завдання, за словами Еллісона, полягає у наданні страхових гарантій для пасажирських літаків.
За його словами, для страхування Airbus-320 та Boeing-737 знадобиться сума не менше трьох чвертей мільярда доларів. Він зазначив, що першим аеропортом може стати Львів, оскільки його розташування ближче до польського кордону. Еллісон висловив думку, що запуск рейсів через Львів технічно простіший, особливо у питаннях страхування.
Проте президент України Володимир Зеленський, за словами Еллісона, наполягає на відкритті аеропорту «Бориспіль». Еллісон пожартував, що президент «ненавидить його за цю думку», оскільки для Зеленського важливо відновити рейси саме до столичного аеропорту.
Безпека залишається вирішальним фактором у цьому процесі. Еллісон підкреслив, що Львів за рівнем безпеки не поступається таким містам, як Тель-Авів, і його відкриття дасть поштовх для відновлення міжнародного авіасполучення.
Рішення про початок рейсів ухвалюватиметься Офісом президента України та залежатиме від стану протиповітряної оборони та загальної безпеки в регіоні.
Раніше у Варшаві відбулася важлива презентація, присвячена планам часткового відкриття повітряного простору України в умовах триваючого конфлікту.
Організатором виступило Міністерство розвитку громад та територій України за підтримки Посольства США та Державної авіаційної служби.
На зустрічі були присутні близько 100 представників авіаційної галузі з України, США, Великої Британії та країн ЄС, включаючи керівників авіакомпаній та страхових компаній.
Заступник міністра Сергій Деркач представив план з основними заходами безпеки та пріоритетами, включаючи збереження авіаційної інфраструктури та кадрів.
Віцепрем'єр Олексій Кулеба відзначив значення міжнародного співробітництва, а економічний радник США Мері Елізабет Медден підтвердила готовність США надати технічну та експертну підтримку.
Раніше повідомлялося, що в аеропортах ЄС набрали чинності оновлені суворі правила перевезення ручної поклажі, що підтвердили в Єврокомісії.
Також стало відомо, що з грудня між Україною та сусідніми країнами почнуть курсувати нові щоденні потяги, зокрема маршрути Варшава-Дорогуськ та Київ-Братислава, що покращить транспортне сполучення для українських пасажирів та зміцнить регіональні зв'язки з Польщею та Словаччиною.
Джерело: 06274.com.ua
]]>Згідно з повідомленням Associated Press, розмова тривала 25 хвилин, передає glavnoe.in.ua.
Макрон підкреслив важливість співпраці Сполучених Штатів з Європейським Союзом і висловив готовність продовжувати спільну роботу з Трампом щодо питань України та Близького Сходу.
У Єлисейському палаці оцінюють цю розмову як “дуже продуктивну”.
Джерело: 06274.com.ua
]]>"Це технічне рішення діятиме до моменту завершення планованої реструктуризації боргу в найближчі місяці. «Укренерго» спільно з урядом України вживає всіх необхідних заходів, щоб досягти угоди з власниками облігацій у найближчій перспективі", - повідомляється у фейсбук-дописі компанії.
Згідно з ним, підставою для припинення платежів є положення окремого закону (ЗУ "Про особливості вчинення правочинів із державним, гарантованим державою боргом і місцевим боргом та державними деривативами"), а також двох постанов Кабміну та наказу уповноваженого органу управління "Укренерго" від держави - Міністерства енергетики. Зазначені нормативні акти були ухвалені в рамках виконання Україною умов співпраці з Міжнародним валютним фондом.
"Укренерго" поінформувало своїх партнерів і кредиторів про тимчасове призупинення платежів за єврооблігаціями та запевнило їх в операційній і фінансовій стійкості компанії. Ми продовжуємо виконувати свої зобов'язання та передбачені українським законодавством і Статутом компанії функції. Зокрема, що стосується поточних завдань - підготовки до зими, відновлення, облаштування захисту та посилення стійкості енергосистеми України в умовах воєнного стану", - наголосила НЕК.
Згідно з повідомленням на сайті компанії, найближчим часом вона планує організувати переговори із представниками власників облігацій (зокрема, ЄБРР - ЕР) для узгодження справедливих і взаємоприйнятних змін умов їх випуску для забезпечення довгострокової фінансової стабільності "Укренерго".
Компанія нагадала, що 2022 року сторони домовилися про відтермінування виплат за облігаціями, що допомогло її підтримати у воєнний час і суттєво сприяло фінансовій стійкості за останні два роки.
Як прокоментували джерела "Енергореформи" в уряді, призупинення виплат за євробондами - технічне рішення акціонера компанії, яке не має стосунку до фінансових та операційних показників. Там також звернули увагу, що необхідною умовою для завершення процесу реструктуризації євробондів є формування нової наглядової ради компанії, що є необхідним після звільнення голови правління НЕК"Укренерго" Володимира Кудрицького і дострокової відставки у зв'язку з цим двох незалежних членів НР. Нова наглядова рада має бути сформована до 9 грудня.
Як повідомлялося із посиланням на меморандум про економічну та фінансову політику щодо 5-го перегляду програми EFF із МВФ, Україна після успішної реструктуризації єврооблігацій у серпні цього року має намір також провести реструктуризацію ще низки зобов'язань, що залишаються, перед приватними кредиторами, зокрема щодо ВВП-варантів та гарантованих державою єврооблігацій НЕК "Укренерго", а також допускає ще одну реструктуризацію за потреби ближче до кінця терміну завершення у 2027 році програми EFF із Міжнародним валютним фондом.
Уточнено, що вже встановлено контакти із утримувачами ВВП-варантів і облігацій "Укренерго" для діалогу з утримувачами таких інструментів, а також було введено мораторій на державні платежі за відповідними інструментами.
Згідно з постановою уряду №977, буде зупинено з 9 листопада платежі за гарантійними зобов'язаннями держави за єврооблігаціями "Укренерго", першопочатково випущеними 2021 року на $825 млн, строк погашення яких настає 9 листопада 2028 року.
Джерело: 06274.com.ua
]]>Україна використовує засоби РЕБ для боротьби з російськими дронами, передає telegraf.com.ua.
Генеральний штаб Збройних сил України виступив із поясненнями, чому можуть збиватися навігація та точний час на мобільних телефонах.
Про це повідомила пресслужба Генштабу у Facebook. Там пояснили, що це відбувається через використання систем радіоелектронної боротьби (РЕБ) для знищення російських безпілотних літальних апаратів.
РЕБи використовують засоби заміни координат супутникової GPS навігації (спуфінг) для того, щоб змінити курс БПЛА. Також відбувається симуляція точки, до якої, наприклад, має рухатись дрон.
Джерело: 06274.com.ua
]]>об'єкти сил безпеки та оборони за переліками, визначеними органами чи центральними органами виконавчої влади, які здійснюють керівництво військовими формуваннями;
технічні засоби мобільних операторів та споруди електронних комунікаційних мереж за переліками, визначеними спеціалізованими органами.
Щодо вищевказаних об'єктів не будуть застосовуватись графіки погодинних відключень як мінімум до 1 червня 2025 року.
Нагадаємо, нещодавно ЗМІ повідомили, що Україна може зіткнутися з відключеннями світла до 20 години на добу.
При цьому в Укренерго розповіли, за яких умов зима зможе пройти без відключень світла. На нашій інфографіці можна побачити, скільки електроенергії імпортує та експортує Україна під час війни.
Джерело: 06274.com.ua
]]>Про це йдеться в картках законопроєктів №12151 та №12152 на сайті Верховної Ради. Це вже було 13-е аналогічне рішення за час повномасштабної війни.
За попереднім законом, дія воєнного стану та мобілізації завершувалися б 10 листопада 2024 року. Тепер Зеленський пілписав закони про їхнє продовження.
Згідно з документами, дія воєнного стану та загальної мобілізації продовжується на 90 діб – з 10 листопада 2024 року до 7 лютого 2025 року. Не виключено, що до завершення цього строку проголосують за чергове продовження.
24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про введення воєнного стану на всій території України, що було підтверджено голосуванням Верховної Ради. У той же день представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко заявив, що через агресію Росії та запровадження воєнного стану на території країни вводяться обмеження на виїзд за кордон для чоловіків віком від 18 до 60 років. З того часу воєнний стан і мобілізація в Україні неодноразово подовжувалися.
Верховна Рада України 29 жовтня підтримала проекти законів, які продовжують воєнний стан і загальну мобілізацію до 7 лютого 2025 року. Ці документи внесені президентом Володимиром Зеленським, який ініціював проекти законів №12151 та №12152 для затвердження указів про продовження військового стану й мобілізації. За проект проголосували 311 депутатів.
Нагадаємо, 18 жовтня Зеленський прокоментував всі чутки, які останнім часом ширились у суспільстві щодо пониження віку мобілізації до 18-21 року. Президент визнав, що у США велись розмови на цю тему, але у Києві поки що не вдаватимуться до такого розвитку подій.
Щодо економічного бронювання, то глава держави вважає, що професія не може бути ключовим критерієм для цього. Зеленський каже, що в основі бронювання від мобілізації мають бути інші критерії, які забезпечать рівні умови й справедливий підхід для всіх. Глава держави вже доручив як і Кабміну, так і Мінекономіки розробити ключову модель економічного бронювання.
Джерело: 06274.com.ua
]]>Пряма мова: "Була сьогодні також окрема доповідь ГУР і Служби зовнішньої розвідки щодо північнокорейських військових на території Росії. Уже 11 тисяч у Курській області. Ми бачимо збільшення північних корейців і не бачимо збільшення реакції партнерів, на жаль".
Джерело: 06274.com.ua
]]>Голова МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що Україна потребує підтримки, щоб забезпечити своє виживання, оскільки Київ вступає в третю зиму війни, яка загострюється через допомогу Північної Кореї у вигляді зброї та масовані російські авіаудари по цивільній інфраструктурі.
Ми протистоїмо цій жорстокості своєю людяністю і підтримкою, щоб українці могли не лише пережити зиму, але й щоб їхня країна могла вижити. Тому що вони також захищають свободу всіх нас в Європі, — зазначила Барбок.
Міністр закордонних справ Німеччини під час візиту має зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським та своїм українським колегою Андрієм Сибігою.
Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок раніше зазначила, що Україна зможе використовувати зброю з німецьких запасів для самооборони, включаючи можливі удари по військових об'єктах углиб РФ.
Як зазначила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, Україна має право захищатися, не чекаючи нападу на свою територію.
Право України на самооборону не означає, що вона повинна чекати, поки ракета перетне кордон або влучить у місто, як-от Харків, перед тим як реагувати, — заявила Бербок, додавши, що навіть найсучасніша протиповітряна оборона не завжди може запобігти таким загрозам.
Міністр також зазначила важливість превентивних заходів, таких як знищення пускових установок для запобігання майбутнім атакам.
Водночас масштаби таких дій не будуть обговорюватися публічно, щоб зберегти елемент стримування і не дати переваги російським військам, — наголосила Бербок.
Джерело: 06274.com.ua
]]>Про це пише "Європейська правда" із посиланням на їхні заяви в X (Twitter).
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн привітала Санду із перемогою та заявила, що "потрібна рідкісна сила, щоб подолати виклики", з якими їй довелося зіштовхнутися на цих виборах.
"Я рада продовжувати працювати з вами заради європейського майбутнього Молдови та її народу", – наголосила вона.
Французький лідер Емманюель Макрон акцентував – "демократія перемогла над усіма втручаннями і маневрами".
"Франція і надалі підтримуватиме Молдову на її європейському шляху", – запевнив він.
Голова Європарламенту Роберта Метсола також привітала Санду із перемогою та наголосила, що вона "продемонструвала надзвичайну мужність і лідерство, захищаючи свій народ".
"Європа і надалі підтримуватиме Молдову на цьому шляху", – заявила вона.
Зокрема висловив підтримку й канцлер Німеччини Олаф Шольц. Він наголосив – Санду "безпечно провела Молдову через важкі часи і визначила європейський курс країни".
"Ми стоїмо поруч з Молдовою. Вітаємо з переобранням на посаду президента!", – додав німецький канцлер.
Також Санду привітав й український лідер Володимир Зеленський.
Санду переобралась на другий термін із перевагою у понад 10 відсоткових пунктів над своїм опонентом, висуванцем від проросійських соціалістів Александром Стояногло.
Після перемоги Санду заявила, що Молдова змогла показати свою волю, хоча й зазнала безпрецедентної атаки в історії всієї Європи.
Мая Санду перемогла в основному завдяки сильній підтримці діаспори. Підрахунок голосів всередині Молдови підтвердив, що без урахування закордонних виборців виграв би Стояногло.
Джерело: 06274.com.ua
]]>Про це йдеться у звіті Генштабу ЗСУ.
“Сили оборони України від початку повномасштабного вторгнення ліквідували 700 390 російських загарбників”, – йдеться у повідомленні.
Близько 1300 з них – за минулу добу.
Крім того, за цей час росіяни втратили:
Джерело: 06274.com.ua
]]>Цього разу він пригрозив кандидату у президенти США Дональду Трампу через його наміри "закінчити війну в Україні". У своєму дописі у Telegram-каналі Медведєв видав, що Дональд Трамп, який озвучує прості пропозиції, не зможе зупинити війну в Україні "ні за день, ні за три дні, ні за три місяці".
За словами поплічника російського диктатора, якщо Трамп все-таки спробує, то його очікуватиме така сама доля, яка була у 35-го президента США Джона Кеннеді, якого вбили у 1963 році.
За словами Медведєва, у разі перемоги на виборах Трампа чи Гарріс для Росії нічого не зміниться, оскільки позиції кандидатів повністю відбивають двопартійний консенсус щодо необхідності поразки у війні Росії. "Стомлений Трамп, який видає банальності типу "Я запропоную угоду" і "У мене чудові стосунки з…", також буде змушений дотримуватися всіх системних правил. Війну йому не зупинити. Ні за день, ні за три дні, ні за три місяці. А якщо реально спробує, то може стати новим JFK", – пригрозив російський політик.
Раніше Трамп неодноразово заявляв, що в разі перемоги на виборах президента США він знайде ефективне рішення для завершення війни між Росією та Україною. Він також стверджував, що якби обіймав посаду президента, ця війна взагалі не розпочалася б.
Наразі немає ознак того, що голова РФ Володимир Путін готовий сісти за стіл переговорів, щоб припинити війну проти України, пише CNN.
Експерт із зовнішньої політики Росії та науковий співробітник Ради з міжнародних відносин Томас Грем в інтерв'ю виданню заявив, що після президентських виборів у США американська політика перебуватиме на роздоріжжі. За його словами, Путін спробує скористатися "тріщинами в єдності Заходу".
"За відсутності єдності Заходу, за відсутності чіткої демонстрації того, що у Заходу та України є спільне бачення того, чого вони намагаються досягти... У Путіна немає причин переглядати те, що він робить в Україні наразі", - сказав Грем.
Експерт зазначив, що ці "тріщини" можуть проявитися як скорочення американської допомоги адміністрацією експрезидента США Дональда Трампа та зниження ролі в НАТО. Крім того, може виникнути розкол у Конгресі та інші чинники, які вплинуть на підтримку України.
Також Грем нагадав, що Трамп неодноразово заявляв, що припинить війну в Україні лише за один день, проте експерт не впевнений у тому, як це станеться: "Що Трамп думає зробити, які у нього є важелі впливу, наразі неясно, але я не думаю, що це швидкий процес".
Грем наголосив, що скорочення витрат США на допомогу може призвести до змін на полі бою. Масштаби війни також занадто великі для простих перемовин між Москвою та Києвом.
"Для Путіна Україна - лише засіб досягнення мети, а мета - подальше обмеження впливу США в міжнародних справах", - вважає молодший науковий співробітник програми з Росії та Євразії лондонського аналітичного центру Chatham House Джон Лаф.
Лаф додав, що Трамп все ж може переглянути своє ставлення до Путіна після того, як подивиться на війну в Україні під іншим кутом. Він підкреслив, що підтримка РФ Китаєм стане сигналом для республіканця про те, що Пекін становить серйозну загрозу для Вашингтона.
У виданні поділилися, що за даними НАТО, понад 600 000 російських солдатів було вбито або поранено під час війни в Україні. Навіть такі величезні втрати не є проблемою для Путіна.
Джерело: 06274.com.ua
]]>Південна Корея може посилити свою підтримку Україні на фоні залучення північнокорейських військ до Росії. Міністр закордонних справ Південної Кореї Чо Те Юл повідомив, що країна уважно спостерігає за ситуацією, зокрема за тим, які переваги Північна Корея отримує від Росії, щоб визначити подальші кроки. За його даними, країна розглядає і відправку зброї Україні.
Про це пише Інститут вивчення війни. За даними аналітиків, Чо Те Юл заявив, що країна розглядає "всі можливі сценарії" у відповідь на ситуацію.
Чо заявив, що країна уважно стежитиме за участю північнокорейських військових у Росії. Також Північна Корея буде слідкувати за "вигодами", які КНДР отримує від цього співробітництва, щоб ухвалити рішення про подальші дії.
2 листопада Головне управління військової розвідки України повідомило, що за останній тиждень російські війська перекинули близько 7000 північнокорейських військовослужбовців у невизначені райони поблизу кордону з Україною. Згідно з інформацією ГУР, російські війська озброїли ці сили мінометами калібру 60 мм, автоматами АК-12, кулеметами РПК/ПКМ, снайперськими гвинтівками СВД/СВЧ, а також ПТРК "Фенікс" і РПГ-7. Крім того, північнокорейські війська були оснащені приладами нічного бачення, тепловізорами та іншим оптичним обладнанням.
Нагадаємо, Зеленський звинуватив західні держави у пасивності на тлі відправки військ Північної Кореї до Росії. Він заявив, що світ тільки спостерігає, як дві країни посилюють співпрацю. За словами Зеленського, РФ скоро матиме 12 тисяч військових КНДР.
Джерело: 06274.com.ua
]]>За його словами, окрім оборонного пакета на 400 млн доларів, про надання якого 21 жовтня оголосив прибулий до Києва голова Пентагону Ллойд Остін, США нададуть 800 млн доларів на підтримку українського виробництва дронів. Деталі майбутнього пакета допомоги Володимир Зеленський не розкрив.
«Готується і ще окремий пакет – фінансування на виробництво українських дронів, 800 млн доларів. Україна вдячна за цю підтримку. Нам потрібно, щоб попри будь-які загрози політичного характеру у світі Україна могла незмінно захищати свій суверенітет, свою незалежність. Обов’язково це буде», – повідомив Володимир Зеленський.
Коли саме США виділять пакет фінансової допомоги, наразі невідомо. Володимир Зеленський додав, що, окрім фінансової допомоги Україні обговорив з Остіном реалізацію «плану перемоги» України. Він закликав до рішучості на тлі фактичного залучення Північної Кореї до війни.
Нагадаємо, 21 жовтня Ллойд Остін прибув із візитом до України, та оголосив про новий пакет озброєння на 400 млн доларів. До нього увійшли боєприпаси, мінометні системи, бронетранспортери та інше озброєння. Із повним списком можна ознайомитись тут.
Джерело: 06274.com.ua
]]>У порталі "Дії" більше не можна отримати бронь від мобілізації. У пресслужбі пояснили, що послуга тимчасово закрита, тому що до 15 листопада триватиме "аудит заброньованих військовозобов'язаних".
Те, що послуга недоступна, користувачі виявили в неділю ввечері, наступного дня у "Дії" офіційно це підтвердили.
Можливість отримати бронь через "Дію" з'явилися в липні. Керівник критично важливого підприємства міг онлайн подати заяву про бронювання одразу кількох співробітників. Невдовзі через "Дію" він отримував відповідь – рішення про бронь.
Це значно полегшило, а головне – прискорило процес бронювання в Україні. До цифровізації бронювання могло тривати місяцями, що в розпал активної мобілізації створювало ризик і невизначеність для бізнесу.
Підпис до фото,Таке повідомлення бачать користувачі, які хочуть скористатися послугою бронювання в "Дії"
Послуга бронювання в Дії працювала майже чотири місяці, проте 10 жовтня з'явилися повідомлення, що президент Володимир Зеленський "обурився", що в Україні забронювали нібито надто велику кількість працівників – 1,5 мільйона.
після цього кілька українських ЗМІ написали з посиланням на неназване анонімне джерело в Кабміні, що до 15 листопада уряд призупинив "дію деяких положень щодо визначення критично важливих підприємств".
13 жовтня в інтерв'ю NV Федір Веніславський з Комітету національної безпеки, оборони і розвідки фактично заперечував цю інформацію. На питання журналістки, "чи поставлене бронювання на паузу до 15 листопада, поки буде аудит", він сказав, що "не може так сказати".
"Я не можу сказати, що бронювання поставлене на паузу. Якщо підприємство відповідає тим критеріям, які ми передбачили в законодавстві, якщо воно не порушує і виконує всі вимоги закону, то проблем з бронюванням я не бачу".
Проте в ЗМІ також з'явилася копія витягу з протоколу засідання Кабміну від 8 жовтня, де повідомляли про рішення перевірити визначення підприємств критично важливими та анулювати відстрочки чоловікам в разі виявлення "фактів необґрунтованого бронювання".
До "врегулювання" цих питань центральній та місцевій владі (крім міністерств) сказали "утриматися" від визнання нових підприємств чи організацій критично важливими, йдеться в документі.
Бронювання – це, якщо спрощено, двоетапна процедура. Спочатку підприємство, організацію мають визнати критично важливими, і тільки потім вони можуть претендувати на те, щоб подавати заявки на бронювання своїх працівників.
Зазвичай підприємства можуть забронювати не більше 50% своїх військовозобов'язаних працівників. Хоча є винятки для оборонно-промислового комплексу та енергетики – ці підприємства можуть забронювати 100% військовозобов'язаних. Так в червні 2024 року вирішило міністерство економіки.
Заявку на бронювання в "Дію" подавали вже після визначення підприємства критично важливим. Фактично через портал прискорено можна було пройти другий етап - бронювання конкретних працівників.
"Дія" швидко перевіряла, чи відповідає працівник критеріям для бронювання. Серед усього іншого, він повинен мати оновлені дані у ТЦК, і не бути в розшуку в військкоматі (наприклад, за ігнорування повістки, яку йому могли видати протягом воєнного стану).
Федір Веніславський в інтерв'ю NV сказав, що деякі підприємства зловживали своїми можливостями.
Наприклад, коли керівник підприємства "намагається максимально забронювати тих людей, які йому потрібні, і виходить за межі тих квот, які ми йому встановили і відповідні постанови Кабінету Міністрів".
Автор фото,Уніан
Підпис до фото,Веніславський каже, що деякі підприємства зловживали бронюванням
Депутат від "Слуги народу", а також заступник голови Комітету з цифрової трансформації Олександр Федієнко пояснює, що критичність підприємства визначають профільні міністерства і обласні та військові адміністрації, і що дуже важливо перевірити, як критичність визначала місцева влада.
Також Федієнко каже про випадки, коли бронюючи своїх працівників, "керівник підприємства залишав невелику квоту, а у разі коли його працівника десь зупиняли представники центру комплектування, одразу подавав його на бронювання".
"Не менш важливо провести аудит по підприємствах, хто з працівників, маючи бронювання, виїхали за межі України та не повернулись", - написав він у своєму телеграмі.
Зараз заброньовані працівники можуть виїжджати з країни у відрядження, але вертатися назад в Україну в чітко визначені терміни.
"Цифровізація – це корисна штука, але не варто під час війни цим зловживати", - написав Федієнко.
Джерело: 06274.com.ua
]]>Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним Хмельницькою МСЕК. Про це мовиться у відповіді МОЗ на запит Українських Новин, передає real-vin.com.
«Опрацьовано понад 18 779 тис. медико-експертних справ. У 3 146 справах рішення МСЕК було визнано сумнівними та призначено додаткову експертизу. Після чого експертні рішення у 74 справах були переглянуті і скасовані», — зазначили у повідомленні.
Так, у 38 випадках ІІ група інвалідності скасована і встановлено ІІІ групу інвалідності. У 36 випадках групу інвалідності знято.
Перевірки провели на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 серпня 2023 року «Про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», введеного в дію Указом Президента України від 12 вересня 2023 року № 576/2023.
Днями у ЗМІ з’явилася інформація, щодо того, що прокурорам Хмельницької облпрокуратури отримати статус інвалідності «допомогла» голова Хмельницького МСЕК Тетяна Крупа.
Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив про перші результати перевірки щодо набуття інвалідності прокурорами. Службове розслідування показало, що 61 прокурор Хмельниччини має інвалідність, причому 80% з них отримали її до початку повномасштабного вторгнення.
Зазначимо, що отримання інвалідності до початку повномасштабної війни аж ніяк не виправдовує тих, хто отримав її не будучи інвалідом. Навпаки, це означає, що люди фактично вкрали в держави ще більше…
Ба більше, Костін заявив про звільнення обласного прокурора Хмельниччини з посади, але це означає, що він залишився на роботі і є діючим прокурором. А тому його можуть в будь-який момент призначити на яку завгодно посаду… Розрахунок на те, що більшість населення подумає, що прокурора звільнили з лав відомства.
Згодом президент України Володимир Зеленський призначив засідання Ради національної безпеки та оборони щодо ситуації з МСЕК та оформленням фальшивих інвалідностей.
Зауважимо, 4 жовтня стало відомо, що у керівниці МСЕК на Хмельниччині та її родичів виявили під час обшуків $6 млн готівкою та багато інших активів. ЗМІ дізналися, що йдеться про Тетяну Крупу, яка є депутаткою від Слуги народу в Хмельницькій облраді. Головною лікаркою обласної МСЕК Крупа працює з 2008 року.
Джерело: 06274.com.ua
]]>Наглядова рада АТ "Українська оборонна промисловість" призначила Олега Гуляка генеральним директором "Укроборонпрому". Про це 21 жовтня повідомила пресслужба підприємства.
Він виконував обов'язки голови "Укроборонпрому" після звільнення Германа Сметаніна, передає gordonua.com.
На посаду претендувало понад 20 осіб. До співбесід із трьома найкращими претендентами залучили представників посольств США, Великобританії та ФРН, ідеться в повідомленні.
Призначений на початку вересня міністром із питань стратегічних галузей промисловості Сметанін вважає, що головними завданнями Гуляка є збільшення обсягів виробництва зброї та завершення реформи військово-промислового комплексу України з побудовою "ефективної антикорупційної інфраструктури", пише пресслужба.
Джерело: 06274.com.ua
]]>