18:29, 8 червня 2022 р.
“Не мовчіть про Донбас” - чи справді забули про ситуацію на східному фронті
Останнім часом у соцмережах часто можна зустріти фрази на кшталт: “Всі забули про Донбас”. Але чи відповідає вона дійсності? У цьому ми спробуємо розібратися.
Протягом двох останніх тижнів травня у соцмережах почали ширитися повідомлення приблизно такого змісту: “Не забувайте, що на сході продовжують гинути люди”, “Більша частина України вже живе своїм життям, але не забувайте, що на сході ще триває війни”, “Не забувайте про Донбас”, “Не мовчіть про Донбас”, “Пекло на Донбасі! Не мовчи!”, “Як тільки росіяни відійшли від Києва - про Донбас знову забули” тощо.
На основі коментарів, які залишають українські користувачі під такими публікаціями, можна виділити низку причин, чому люди поширюють ці дописи:
Страх опинитися в російській окупації, на непідконтрольній території;
Страх, що повномасштабна війна перейде у заморожену стадію;
Страх перед діями окупантів, коли ті заходять в українські населені пункти;
Зосередження основної сцени бойових дій на сході та півдні країни;
Пригнічення та втома через обстріли, руйнування та загибель людей;
Побоювання, що українська влада кине напризволяще східні області України.
Розчарування через те, що не здійснилися прогнози про швидку перемогу у війні.
У зв’язку з цим ще раз хочемо нагадати, що таке інформаційно-психологічна операція, і як саме росія застосовує ІПСО проти українського населення. Ми не можемо стверджувати, що подібні повідомлення у соцмережах - це саме наслідок чергової інформаційно-психологічної операції. Але подібні повідомлення можуть зіграти на користь ворогу, адже сіють розбрат всередині України.
Є припущення, що подібні повідомлення - це цілеспрямована робота росії.
Центр протидії дезінформації при РНБО називає такі публікації “Координованою неавтентичною поведінкою” (КНП).
Координована неавтентична поведінка (КНП) - діяльність групи осіб та/або організацій зі створення мережі фейкових акаунтів для штучного формування необхідної громадської думки та досягнення певних стратегічних цілей
Ознаки КНП:
- Заохочення користувачів більше «лайкати» та репостити необхідні матеріали;
- Видалення «негативних» коментарів чи коментарів з альтернативною думкою.
Але чи відповідають дійсності такі повідомлення, і чи справді про ситуацію на Донеччині та Луганщині всі забули?
Ми продивилися, що публікують на сайтах найбільші українські медіа, а також які новини пишуть найпопулярніші верифіковані українські Telegram-канали. Скриншоти новин ми робили протягом тижня.
З того, що ми знайшли у найбільших джерелах новин, виходить, що інформація про ситуацію у Донецькій та Луганській областях оновлюється кожні кілька годин, подекуди - навіть частіше.
Через те, що зараз основним джерелом інформації став Telegram, саме на цей месенджер припадає найбільша кількість швидких та оперативних повідомлень про ті чи інші події на сході.
Оскільки скриншоти ми робили протягом певного проміжку часу, зараз інформація в них вже може бути неактуальною, адже ситуація змінюється швидко. Скриншоти наведенні для наочної демонстрації, як саме висвітлюється тема війни у східних областях.
Отже, ось що писали у травні такі великі медіа як Українська Правда, Радіо Свобода, ВВС та НВ. Зазначимо, що Радіо Свобода навіть має окремий розділ “Донбас Реалії”, який ще з 2014 року розповідає про війну, яку росія тоді розпочала на сході нашої держави.
А ось згадування міст Донеччини та Луганщини в стрічці Telegram-каналів. Ми передивлялися офіційні сторінки Офісу Президента, Верховної Ради, СБУ, Ukraine NOW, Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки та “Нормальні новини” від The Village Україна. Згадки про схід є навіть у каналі КиївПрайду.
Зокрема й сам президент щовечора записує звернення, темою яких часто стає ситуація на Донеччині та Луганщині. Також державні діячі регулярно доповідають про отримання нового озброєння, яке необхідне нашим захисникам, щоб давати гідну відсіч російським окупантам.
Та чи не головним джерелом інформації про ситуацію із російським на різних напрямках залишається Генеральний штаб Збройних Сил України. Він публікує актуальне зведення щодня о 6 ранку та о 18 годині вечора. Також протягом дня там з’являються новини про проміжні зміни на фронті.
Ми своєю чергою щодня публікуємо хроніки великої війни, де збираємо інформацію тільки з офіційних джерел.
Окрім цього, ми також робили вже кілька підбірок офіційних та верифікованих каналів, сайтів та сторінок, в яких можна шукати інформацію:
- Де отримувати достовірну та перевірену інформацію - перелік джерел
- Де в Telegram отримувати офіційну та перевірену інформацію
- Де слідкувати за повітряними тривогами - перелік застосунків та каналів
- В яких Telegram-каналах знайти корисну інформацію для виживання у війні
- Список офіційних українських джерел інформації під час війни з росією
Влада України наголошує на тому, що не збирається робити предметом торгів українські території та йти на поступки країни-окупанта. Ба більше - обіцяє звільнити незаконно захоплені вісім років тому території. Отже, будьте уважні не тiльки з новинами, а й з публікаціями у соцмережах, на які ви натрапляєте.
На жаль, війна складається не тільки з перемог, а й з поразок та тактичних виступів. Тому варто не сіяти зраду, об’єднуватись, підтримувати одне одного та ЗСУ.
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:13
Вчора
09:00
Вчора
18:00
8 листопада
10:25
8 листопада
live comments feed...