Ріпак на сьогодні є однією з найпопулярніших сільськогосподарських культур, вирощування якої є досить вигідним з економічної точки зору. Це олійна рослина, яка, як вважають спеціалісти, походить з результату схрещення польової та городньої капусти. Ріпак перейняв певні властивості обох своїх нащадків, тому й має вигляд трав’янистої однорічної рослини з сімейства хрестоцвітих. Не в останню чергу це чудова культура набула такої популярності в землеробстві, оскільки є досить невибагливою і не вимагає якоїсь особливих підходів до вирощую в нашому кліматі, тобто в помірній степовій зоні. У наших умовах ця рослина може давати врожай двічі на рік, що також важливо для ефективного фермерства. У нашій країні широко поширені два основних види ріпаку: ярий і озимий.

Плодоносні результати в першу чергу представляють собою значну харчову цінність. Насіння ріпаку містить дуже багато жирних кислот, таких як стеаринова, ейкозенова кислоти, тому масло, що отримується з цих плодів, володіє досить високою якістю і може цілком розглядатися як альтернатива оливковому маслу, щедро насичене білками. Тому це масло активно знаходить застосування в багатьох областях харчової промисловості, а отже, і економічна вигода від вирощування цієї культури виправдовуємо всі витрачені ресурси.

Сам по собі ріпак активно використовується в тваринництві як ефективної кормової культури: він входить до складу програм раціону великої рогатої худоби, також використовується він і в харчовій промисловості. Крім того, ріпак - це ще й прекрасне джерело меду: з одного гектара в середньому отримують близько 90 кг меду. При цьому, як уже говорилося, і відходи від переробки культури також ідуть у виробництво кормів - шроту і макухи, а також при виробництві ряду комбікормів. Насіння ріпаку, крім власне олійного виробництва, також активно застосовуватися у виробництві маргарину, а технічні олії, одержувані з цієї рослини, знаходять застосування навіть у важкій та легкій промисловості - в якості мастильного матеріалу в машинобудуванні, у виготовленні мила, в металургії, у виробництві біопалива та інших матеріалів. У чистому вигляді масло ріпака також застосовується в медицині і фармацевтиці.

Придбати різни сорти насіння цієї культури можна вигідно та зручно на офіційному сайті компанії «Астра-С».