Одяг відображає нашу особистість, і наряди для офісу не стають винятком. Дуже часто на перше враження у клієнтів чи партнерів впливає саме загальне сприйняття образу, тому потрібно ретельно підбирати усі деталі та аксесуари. Навіть незначна помилка може створити враження неохайності та безвідповідальності, тому варто дослухатись до порад професійних стилістів.
Професійні рамки в одязі
Роботодавці висувають жорсткі вимоги до охайного зовнішнього вигляду працівників. В деяких з них може бути вільний дрескод, але одяг повинен бути чистим та охайним. Тому варто пральний порошок купити з запасом, щоб ввечері перед робочим днем не виявити нестачу необхідного засобу.
Ключовим елементом професійного гардеробу стануть трендові речі, які дозволять почуватись впевнено та комфортно. Лише високоякісні матеріали та лаконічні фасони допоможуть підкреслити професіоналізм та слідування сучасним правилам.
Не обов'язково купувати брендовий одяг — можна підібрати речі високої якості і у більш скромних магазинах. Головне, щоб вони пасували одна до одної та до установленого дрескоду. У більшості офісів не допускається використання джинсів, кросівок, кепок, шортів. Але насправді образ професіонала значно виходить за ці рамки.
Декілька порад з підбору комплектів
Одяг для роботи повинен бути підібраний згідно з особливостями фігури, підкреслюючи лише найвигідніші сторони. Також під час підбору комплекту потрібно врахувати такі поради:
- Зараз в тренді суміш ділового та повсякденного одягу, наприклад строгої білої блузки та вільних штанів або пуловера з брюками звуженого крою.
- Найкраще підбирати речі базових відтінків, щоб вони добре гармоніювали між собою. Найчастіше використовують сірий, синій, коричневий, чорний, білий. Яскраві забарвлення краще залишити для аксесуарів.
- У деяких образах можна використовувати чорні або дуже темні джинси, які не привертають до себе уваги.
- Одяг повинен сидіти точно по фігурі. Усі міжковаті фасони та оверсайз потрібно залишити для особистого використання.
- Важливий правильний підбір верхнього одягу. Часто використовують тренчі, пальто, дублянки.
- У самому офісі можна носити щільні блузки або светри, накинувши зверху піджак. Матеріали не мають просвічуватись. Вибирайте кольори, які підходять до тону шкіри.
- Під час покупки взуття потрібно знайти баланс між зручністю та елегантністю, тому найчастіше вибирають каблук висотою до 5 см та лаконічний дизайн з невеликим акцентом. Саме на взутті не рекомендовано економити, адже зручна колодка, яка буде добре підтримувати стопу, коштує дорого.
Вибір аксесуарів залишається на смак самого працівника, але не бажано використовувати крупні та різнокольорові предмети, які можуть створити відчуття надмірності. З прикрас краще вибирати дорогоцінні метали, а кольори навіть за акцентності не повинні бути занадто яскравими.