Понад 450 мільйонів дітей по всьому світу живуть у зоні збройних конфліктів різної інтенсивності, що є найвищим показником за двадцять років – кожна шоста дитина не може почуватися в безпеці в тому середовищі, в якому вона виросла. До цієї групи входять діти, які живуть в Україні.
Війна забирає дитячі життя, дитинство, будинок, близьких. Вона змушує вас бігти, каже вам ховатися у підвалах та сховищах. Це позбавляє почуття безпеки. Війна в Україні становить пряму загрозу життю та благополуччю 7,5 мільйонів дітей. Тільки в Україні 3 мільйони з них потребують гуманітарної допомоги.
В найбезпечнішому регіоні України, на Закарпатті, створено Дитяче містечко «Затишок» – благодійний постійнодіючий приватний пансіонат. Цей заклад призначений для порятунку дітей з зони бойових дій, які втратили батьківську опіку. Роблячи пожертву, ви допомагаєте рятувати дітей та підтримувати сім'ї в Україні. Ви даєте дітям шанс пережити війну та надію на безпечне та здорове дитинство. Прислухайтеся до голосу українських дітей та допоможіть, бо жодна дитина не повинна пережити війну.
Загрози для дітей при збройних конфліктах
Крім нападів, діти наражаються на ризик вербування або примусу до участі в озброєних групах, сексуального насильства та тортур та підготовки терористів-смертників. Образ малолітнього хлопчика з гвинтівкою назавжди увійшов до історії військової фотографії, ставши прикладом жорстокого відібрання дитинства та цинічного використання молодших у незрозумілій їм бійці. Зараз передбачається, що до 330 мільйонів дітей у всьому світі можуть бути використані як солдати, що втричі більше, ніж у 1990 році.
Рада Безпеки ООН визначила шість найбільш серйозних погроз, яких зазнають діти у збройних конфліктах:
- нанесення каліцтв та вбивств;
- вербування в збройні сили;
- зґвалтування;
- напади на школи та лікарні;
- викрадення та відмова в гуманітарному доступі.
Всі ці пункти порушуються у бійках, що продовжуються у всьому світі.
Війна в Україні – допомога світового суспільства
У зв'язку з ескалацією конфлікту в Україні та активізацією бойових дій, які наражають на ризик мирних жителів, міжнародні організації з надання допомоги, уважно вивчають можливості надання підтримки. Насамперед необхідно забезпечити продовольчу допомогу людям, які були змушені залишити свої зруйновані будинки та переміщені всередині країни.
378 000 дітей на українському фронті потребують захисту та допомоги. На сході України кожна четверта дитина потребує психологічної підтримки через травмуючі переживання, які повертаються до них щоразу, коли вони чують шум або залишаються одні. Вчителі проводять із дітьми заняття з дихання, щоб зупинити напади паніки у найменших.