Вчитися завжди корисно і ніколи не пізно - це правило знають, мабуть, все. Особливо це стосується вивчення іноземних мов. Але як бути, якщо в школі чи інституті не вистачає кількості занять для якісного вивчення англійської мови, а щільний робочий графік не дозволяє щодня відвідувати мовну школу? Тут на допомогу приходять репетитори, які можуть проводити навчання у зручний час, у потрібному форматі та обсязі, наприклад репетитор початкових класів буде викладати у такій формі, яка буде легше засвоюватися дитиною.

Вимоги до кваліфікації викладача

При знайомстві з оголошеннями про послуги репетиторства у багатьох виникає враження, що вибрати хорошого вчителя не так складно. Але насправді це не так, адже педагог має відповідати цілому списку вимог:

- освіта - диплом престижного вишу, звичайно, не дає гарантії, що перед вами чудовий фахівець, але суттєво підвищує шанси на це;

- наявність додаткових сертифікатів підкаже, що вчитель прагне підвищувати кваліфікацію, розширювати пізнання та бути найкращим у своїй сфері;

- стаж - з роками практики репетитор отримує те, що неможливо придбати в університеті чи на курсах, це досвід. Й не має значення, це репетитор з алгебри, музики, чи іноземної мови. Саме досвід дає освітянам розуміння особливостей освоєння матеріалу різними студентами, глибоке пізнання предмета, можливість оперувати власними методиками викладання;

- досвід роботи/навчання за кордоном особливо важливий при навчанні розмовної англійської, адже теорія вживання, а також вимови слів часто йде всупереч з практикою, до того ж «жива» мова дуже варіативна.

Варто врахувати, що, крім високої кваліфікації, вчитель повинен мати низку особистих якостей: дисциплінованість, терпіння, уважність, вимогливість. Бути добрим педагогом — це талант, який дано не кожному і який завжди визначається регаліями.

Як вибрати хорошого репетитора?

Припустимо, у кваліфікації педагога не залишилося сумнівів. На що ще звернути увагу і яких поширених помилок припускаються учні при виборі?

По-перше, потрібно враховувати рівень знань: для початківців підходять одні фахівці, для тих, хто вивчає, наприклад мову поглиблено, — зовсім інші. У школах знання учня визначаються системами тестування, а при виборі приватного репетитора англійської доведеться розбиратися з цим самостійно. Обов'язково запитайте, з учнями якого рівня знань педагог воліє працювати, та зіставте його зі своїми знаннями.

По-друге, бажання «найняти репетитора» у кожного означає різне: це може бути прагнення вільно спілкуватися з місцевими жителями в подорожах, вступити до закордонного вишу, читати іноземну літературу в оригіналі, «підтягнути» позначку з предмета у чверті чи семестрі. Важливо зрозуміти, що ви хочете отримати від уроків і чи вчитель здатний дати це. Не варто вірити в «універсальність» вчителя, кожен має свої сильні та слабкі сторони.