Вже багато років, найпопулярнішими видами застібок та фіксаторів одягу є не гудзики, не блискавки, а липучки велкро. Такий аксесуар чудово фіксує одяг та дозволяє створювати зручні предмети гардеробу. Самоклеючі застібки-липучки загального призначення найкраще підходять для гладких поверхонь та використання всередині та зовні приміщень.
Липучки, також відомі як стрічки велкро, дуже прості у використанні, але їх складно утримувати в чистоті. Пух з одягу, шерсть свійських тварин та інший пил можуть потрапити в гачки на липучці, що зменшить можливість її правильного закриття. Ви можете містити липучку в чистоті і працювати, видаляючи ворсинки з поверхні і між гачками і ретельно доглядаючи за липучкою.
Видалити пух із поверхні
Поверніть липучку додатковим валиком. Щоб видалити бруд з поверхні тканини, проведіть по липучці валиком для видалення ворсу, який зазвичай використовується для очищення одягу. Покладіть липучку горизонтально, візьміть за один кінець і кілька разів прокатайте по ній роликом для видалення ворсу. За потреби помістіть новий клейкий лист на ролик для видалення ворсу.
Надягніть клейку стрічку на гачки та петлі. Відріжте шматок розміром не більше вашої долоні, щоб він не заважав припасуванню та приклеюванню. Покладіть липучку рівно і притисніть стрічку, щоб вона приклеїлася якнайсильніше. Міцно тримайте липучку за кінець і зніміть стрічку, щоб видалити пух.
Використовуйте нігті, щоб подряпати липучку. Пальці стануть у нагоді, щоб зняти з поверхні липучку. Покладіть липучку рівно, і всі ворсинки та волоски вилізуть із ниток, що стирчать через край. Поскребіть липучку нігтями, щоб видалити з поверхні якомога більше пуху.
Почистіть липучку твердою зубною щіткою. Використовуйте звичайну жорстку зубну щітку (бажано просту модель без частини для масажу ясен та інших пластикових деталей), щоб зчистити ворс, що прилип, з липучки. Покладіть липучку горизонтально і натисніть волоссям коротким, різкими рухами вперед-назад.
Зітріть липучку ріжучою кромкою тримача клейкої стрічки. Використовуйте гострий край тримача стрічки, який зазвичай використовуєте, щоб розрізати стрічку, щоб очистити липучку.
Пальцями витягніть будь-який пух, що виступає на поверхню з липучки.
Видаліть будь-який пух глибоко всередині липучки за допомогою пінцет з тонкими наконечниками. Якщо пух знаходиться глибоко всередині гачків липучки, витягніть його пінцетом із тонкими кінцями. Покладіть клубки плашмя і тримайтеся за обидва. Потім використовуйте кінчики пінцету, щоб витягнути пух.
Переконайтеся, що липучка залишається чистою
Змахуйте пух із липучки раз на місяць. Щоб липучка продовжувала правильно закриватись і на ній не було пуху, очищайте її раз на місяць. Це запобігатиме попаданню бруду глибоко в липучку. Ворс у дужках видалити важче, ніж ворс на поверхні.
Закрийте липучку, коли вставте її у стопор. Якщо у вас є одяг з липучкою, який ви перете в пральній машині, застібайте липучку під час прання. Отже, на липучку не потраплять нитки і пух, а вона не зашкодить інші речі під час прання.
Ви можете прати більшість типів липучок у пральній машині, але обов'язково притискайте обидві сторони один до одного, щоб не додати більше ниток, волосся та пуху. Якщо липучка приклеєна до одягу, а не прошита або пришита, краще не сушити одяг у пральній машині або сушити його тільки при низькій температурі. Якщо ви сушите одяг за високої температури, клей може розплавитися і згодом зношуватися. Після прання збризкайте липучку антистатичним спреєм. Антистатичний спрей може гарантувати, що на липучці залишиться менше пуху. Обприскуйте липучку після прання, щоб вона залишалася якомога чистішою.