До топ-3 світового рейтингу безпеки 2021 року увійшли Копенгаген, Торонто та Сінгапур. І в цьому заслуга не лише розпізнавання облич — рятувати людей та знешкоджувати бомби допомагають роботи.

Читати актуальні новини безкоштовно можна на сайті https://info-kurs.com/!

За прогнозами ООН, до 2050 року у містах проживатиме 68% населення світу. До цього моменту все світове населення зросте з нинішніх 7,6 млрд. до 9,8 млрд. осіб. Висока швидкість урбанізації ставить виклики у галузі розвитку транспортної інфраструктури, якісних медичних послуг, оптимізації енергоресурсів та боротьби зі злочинністю.

Правоохоронні органи, швидка допомога, пожежні та рятувальні служби завжди першими застосовували новітні технології: камери відеоспостереження, детектори пострілів на вулицях, роботи-рятувальники. У розвинених країнах з метою суспільної безпеки штучний інтелект повсюдно використовується у розпізнаванні осіб, запобіганні шахрайським банківським операціям, прогнозуванню місця та часу злочинів.

Щороку The Economist оприлюднює рейтинг безпечних міст. У 2021 році 60 міст було ранжовано за 76 індикаторами, включаючи цифрову, медичну, інфраструктурну, особисту та екологічну сфери безпеки. Високим показникам розвитку за названими критеріями сприяють і впровадження різноманітних технологій.

Токіо

З 1970 року, за даними ООН, кількість стихійних лих у всьому світі зросла майже втричі. Робототехніка допомагає рятувальникам справлятися з наслідками ефективніше: роботи вміють гасити пожежі, літати, плавати, пересуватися завалами та важкодоступними місцями.

Пожежна служба Токіо налічує у своїх лавах дюжину різних типів ботів. Один з них – дистанційно керований робот Robocue, розроблений для виявлення людей під уламками. Інфрачервоні камери та ультразвукові технології відіграють найважливішу роль у порятунку, оскільки поранені часто не можуть покликати на допомогу. Робот завантажує постраждалих на платформу та переміщає у безпечніше місце.

Гонконг

Нові можливості у сфері безпеки стали доступні завдяки ASR (автоматизованим роботам-охоронцям), чиї переваги – це переміщення у складних локаціях та цілодобове патрулювання об'єкта майже без втручання людини.

Поліція Гонконгу використовує ASR для знешкодження бомб у рамках контртерористичних навчань, під час протестів та у звичайній обстановці, наприклад, у торгових зонах.

Сідней

Австралійські інженери розробили нову технологічну платформу, яка дозволяє одночасно керувати більш ніж тисячею дронів з одного екрана комп'ютера. Технологія працює по мережах 4G і 5G на дальній відстані - безпілотні апарати запустили вздовж узбережжя Сіднея завдовжки 1000 км.