Авіаперельоти з України готуються відновити на початку 2025 року

Рейси з українських аеропортів можуть відновитися до кінця січня 2025 року, повідомив Кріспін Еллісон, старший партнер консалтингової компанії Marsh McLennan, на Київському міжнародному економічному форумі (КМЕФ), про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У четвер він розповів, що вже на початку наступного року п’ять-шість авіакомпаній можуть зацікавитися рейсами до України, якщо вдасться забезпечити необхідні умови страхування.

Головне завдання, за словами Еллісона, полягає у наданні страхових гарантій для пасажирських літаків.

За його словами, для страхування Airbus-320 та Boeing-737 знадобиться сума не менше трьох чвертей мільярда доларів. Він зазначив, що першим аеропортом може стати Львів, оскільки його розташування ближче до польського кордону. Еллісон висловив думку, що запуск рейсів через Львів технічно простіший, особливо у питаннях страхування.

Проте президент України Володимир Зеленський, за словами Еллісона, наполягає на відкритті аеропорту «Бориспіль». Еллісон пожартував, що президент «ненавидить його за цю думку», оскільки для Зеленського важливо відновити рейси саме до столичного аеропорту.

Безпека залишається вирішальним фактором у цьому процесі. Еллісон підкреслив, що Львів за рівнем безпеки не поступається таким містам, як Тель-Авів, і його відкриття дасть поштовх для відновлення міжнародного авіасполучення.

Рішення про початок рейсів ухвалюватиметься Офісом президента України та залежатиме від стану протиповітряної оборони та загальної безпеки в регіоні.

Раніше у Варшаві відбулася важлива презентація, присвячена планам часткового відкриття повітряного простору України в умовах триваючого конфлікту.

Організатором виступило Міністерство розвитку громад та територій України за підтримки Посольства США та Державної авіаційної служби.

На зустрічі були присутні близько 100 представників авіаційної галузі з України, США, Великої Британії та країн ЄС, включаючи керівників авіакомпаній та страхових компаній.

Заступник міністра Сергій Деркач представив план з основними заходами безпеки та пріоритетами, включаючи збереження авіаційної інфраструктури та кадрів.

Віцепрем'єр Олексій Кулеба відзначив значення міжнародного співробітництва, а економічний радник США Мері Елізабет Медден підтвердила готовність США надати технічну та експертну підтримку.

Раніше повідомлялося, що в аеропортах ЄС набрали чинності оновлені суворі правила перевезення ручної поклажі, що підтвердили в Єврокомісії.

Також стало відомо, що з грудня між Україною та сусідніми країнами почнуть курсувати нові щоденні потяги, зокрема маршрути Варшава-Дорогуськ та Київ-Братислава, що покращить транспортне сполучення для українських пасажирів та зміцнить регіональні зв'язки з Польщею та Словаччиною.